Odchudzanie przed ślubem

Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdego człowieka. Planowanie często zaczyna się na kilkanaście miesięcy wcześniej, a przygotowania pełną parą ruszają na pół roku przed.

To również idealny moment na zadbanie o swój wygląd.

Szczupła sylwetka, piękna skóra i rozwświetlona twarz to marzenie każdej kobiety i każdego mężczyzny. Na dodatek takie marzenie jest łatwe w realizacji. Wystarczy tylko zgłosić się do doświadczonego dietetyka, który poprowadzi Was przez zaułki zdrowego żywienia oraz optymalnych wyborów dla Waszego organizmu, aby ostatecznie cieszyć się super wyglądem.

W ciągu półrocznego mądrego odchudzania osoby z nadwagą tracą ok. 12 kg, a osoby otyłe co najmniej 25 kg. Najważniejsze jest jednak to, że spadek wagi odbywa się bez odczuwania głodu, a ilość dozwolonego jedzenia zadziwia wszystkich.
W tym czasie odbywa się również edukacja żywieniowa, która prowadzi ostatecznie do zmiany nawyków. Dzięki temu po zakończeniu odchudzania nie ma mowy o efekcie jojo.

Podczas stosowania zbilansowanej diety odchudzającej poprawia się metabolizm organizmu,  następuje wyrównanie parametrów lipidowych i glikemicznych we krwi oraz obniża się ciśnienie krwi. Zaskakuje również bardzo dobre samopoczucie i przypływ energii życiowej.

Wieloletnie obserwacje moich pacjentów wskazują, że największym problemem przy podjęciu decyzji o odchudzaniu jest strach przed głodem oraz brak dostatecznej motywacji. Własny ślub to najlepsza motywacja z możliwych, a ja gwarantuję komfort nie bycia głodnym przez cały okres odchudzania. Trudno nie skorzystać z takiej propozycji J

Dla tych, którzy wpadli na pomysł odchudzania na 3 miesiące przed ślubem daję możliwość  zgubienia  6 – 12 kg. To nadal bardzo imponujące wyniki zmniejszające rozmiar od 1,5 do 3.

Wystarczy tylko 1 raz w miesiącu znaleźć czas na spotkanie ze mną oraz przestrzegać zasad ustalanych „za porozumieniem stron” po każdej wizycie.

Dla „spóźnialskich” istnieje jeszcze opcja „ratująca życie”. Radykalna, skutkująca spadkami wagi ok. 2 kg/tydzień, ale niestety istnieje po niej ryzyko efektu jojo. Można go uniknąć jedynie wtedy, jeśli nadal po ślubie będzie się pod opieką dietetyka i przejdzie na etap stabilizujący wagę.

Maria Jagiełło – dietetyk Warszawa, dietetyk Łódź

Jeśli chcesz się poradzić doświadczonego dietetyka, nastawionego na wspólną realizację Twoich celów